Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Dişlerde yapı bozukluğu birçok kişinin başına gelebilir, ülkemizde diş yapısında ki bozukluklara tel atarak tedavi edilirken gelişen teknoloji yeni yöntemler geliştiriyor. Çocukların diş yapısında bozukluklar görülme durumu daha fazladır. Dişlerde yapı bozukluğunun en büyük nedeni çenelerde küçüklük olmasıdır. Anne ve babadan birinin çene yapısı küçük birinin küçük olunca o zaman çocuklarda diş bozukluğu olabiliyor. Çene küçük olunca dişler düzenli bir şekilde çıkamıyor ve yanlara kayma yapıyor. Şeffaf plak tedavisi çocuklarda çene yapısı ve dişlerin daha düzgün bir hale gelmesini sağlıyor. Bu tedavi

, diş teline duyulan muhtaçlığı da hızlı bir şekilde azaltıyor.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Şeffaf plak tedavisi, birçok artı yöne sahiptir, özellikle diş tellerinde ki konuşma bozukluğu birçok hastanın en büyük şikâyetidir. Şeffaf plaklarda dişler daha rahat olduğu için hastalar konuşma problemi çekmezler.

Daha hızlı iyileşme de plak tedavisinde bilinen büyük artılardır, diş teli tedavisi yıllarca sürebilecek bir tedavi yöntemidir, süreç şeffaf plak adına 3 aydan itibaren sonuç vermeye başlar. Bu da insanların tercihinde ki başka bir neden oluyor. Şeffaf plak tedavisi fiyat olarak da telden pahalı olmamakla birlikte yeni sitemlerin uygulandığı bir tedavi yöntemidir. Diş tedavisinde bu yöntemi denemek isteyenler çocuklarının yaşlarında ilerleme olmadan tedaviye başlamalıdırlar.

Şeffaf plak, diş tellerinin mantığı ile icat edilmiş olsa da daha farklı bir tedavi sağlar. Diş tellerine göre ağrısız olan şeffaf plaklar, yine dişlere geçirilir ve uzun süreçte dişlerin daha doğru çıkmasını sağlar. Dişler, düzensiz çene yapısında sağa sola doğru kaymalar yapıyor, plaklar hem güzel görüntüsü hem de sert yapısı ile dişleri aynı doğrultuda tutuyor. Dişler sağa sola kayma yaparken daha doğru bir şekle geliyor. Dişler, çocuk yaşta düzelmeye daha meyillidir, yaş ilerledikçe dişler ve çene yapısı daha sert ve sağlam bir hale gelince düzelme hem zor hem de daha uzun süreçlere yayılıyor. Şeffaf plak tedavisi de küçük yaşlarda uygulanmaya başlarsa dişlere vereceği doğruluk daha hızlı olacaktır.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.