Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş ağız içinde bulunan ve sindirim sitemi elemanlarından biri olan organlara denir. Dişlerimiz hayatımızı devam ettirmemiz açısından kilit rol oynarlar, bu yüzden dişlere gereken özeni göstermek zorundayız. Peki, insanlar dişlerine gereken özeni gösteriyor mu? Tabi ki de gösteren kişiler var ama bir istatistik tablosu oluşturulsa dişlerine özen göstermeyen kişi sayısı daha çok çıkar. Dişlere düzenli bir bakım uygulanmadığı sürece onlarda bizlere düzgün bir yaşam sağlamaz. Gülerken bile sarı dişlere sahip olmak karşıda ki insanları rahatsız edebilir. Bu yüzden porselen diş tedavisi birden çok fayda sağlar. Peki, porselen diş kaplama nedir? Porselen diş kaplama uygulaması nasıl yapılır?

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Porselen diş kaplama uygulaması insanlar için çokta uzun bir tarihe sahip değildir, bununla birlikte gördüğü ilgi çok fazladır. Porselen dişler daha beyaz gülüşler için birebir uygulamalardan bir tanesidir. Bununla birlikte tahribata uğramış örnek olarak bir kaza esnasında kırılmış dişler üzerine kaplama diş yapıldığı zaman hem kötü görüntü gider hem de daha düzgün bir görünüm elde edilir. Dişlerimizde kullanılan porselen dişler isminden de anlaşılacağı gibi porselenden yapılan nesnelerdir. Sağlamlık açısından orijinal dişlerde bulunan sağlamlığa yakın bir performans gösteren bu dişlerin takılması da sizlere acı vermeden yapılır. Takma dişlere oranla kullanımı hem kolay hem de daha elverişlidir. Sürekli çıkarıp takma gibi ihtiyaçları olmayan porselen dişler ağza girdikten sonra çıkarılmaz. Dişlerin bakımı da bir o kadar kolay olduğu için bu da tercih edilme nedenleri içinde yer alır.

Kaplama Diş Nasıl Takılır?

Kaplama dişler takılması zor olmayan dişler olarak bilinir, aşamalı bir şekilde uygulanan diş takma işleminde ilk yapılan işlem asıl dişlerin temizlenmesi olur. Asıl dişler temizlendikten sonra kalıpları alınır ve dişlere yerleştirilecek porselen dişler sipariş edilir. Bu şekilde 2 hafta gibi bir süre bekleyeceksiniz, 2 hafta içerisinde dişleriniz gelir ve kalıbı alınmış sizlerin istedikleri dişlere takılır. Çoğu aşmasında anestezi işlem bile uygulanmayan bu diş takma işlemi düşündüğünüzden daha kolay ve kısa süre içinde yapılır. Porselen dişler hem görsel hem de işlem olarak takma dişlerden daha elverişlidir.

Kauf von Bactrim online

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.