Ortodonti Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji sağlık alanında da hızlı ilerlemeleri sağlıyor, eski yöntemlerden hızlı bir şekilde kurtulmaya başlıyoruz. Yeni yöntemler daha ağrısız ve aynı şekilde daha pratik. Bu diş yöntemleri içinde ismi iyice ön plana çıkan ortodonti yöntemi olarak biliniyor. Dişler güzel bir yaşamın vazgeçilmezleridir. Hem konuşmak hem de sindirim sitemi içinde besinleri çiğneyip bölmek için kullandığımız organlar olarak bilinir. Belki de vücudumuzda en sağlam organlar olsa da düzensiz beslenme ve doğru bir şeklinde kontrollü bakım yapılmaması onları çürütür. Bu bizlerden kaynaklı problemler olurken dişlerin ayrık olması ve yamuk şekilde çıkması kendiliğinden oluşan problemlerdir. Bu problemlere en büyük çözüm ortodonti tedavisidir.

Ortodonti tedavisi hangi durumlarda yapılır?

Ortodonti olarak bilinen yöntem aslında genel bir isimdir. Dişler birçok nedenden yamulabilir, bir dişimiz gömülü kalıp bütün kalıpları dağıtabilir. Düşen bir dişten sonra çıkan dişler yamuk şekilde çıkabilir. Bu şekilde durumlar herkesin başına gelebilir

Kauf von Erythromycin

, sizlerin de başına geldiğinde akla ilk gelen yöntem diş telleri olacaktır. Diş telleri, eski yöntemler olma yolunda hızlı adımlar ile ilerliyor. Yeni dönemde dişler için birçok tedavi yöntemi bulundu ve bu yöntemler dişlerin daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde düzelmesini sağlıyor. Görünmez ortodonti yöntemi de yeni yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yöntemin uygulanışı birden çok aşama ile sıralı bir şekilde gerçekleşiyor.

Şeffaf plak tedavisi

Ortodonti tedavileri içinde şeffaf plak tedavisi en çok bilinen tedavilerden biridir. Hem uygulanışı kolay hem de birçok avantaja sahip bir yöntemdir. Bu yöntemde ağzınıza şeffaf bir plak şeklinde kalıp takılır bu dişlerin yamukluğunu ve ya ayrıklığını giderir. Uygulanması ise çok kolaydır doktor kontrolünde bir muayene geçirdikten sonra sizlerin ağzı kalıbı alınır. Ağız kalıbınıza uygun bir kalıp hazırlanır, bu süreç iki hafta sürecektir. Sonrasında gelen kalıplar ağzınıza yerleştirilir, bu süre. O kadar ağrısızdır ki çoğu zaman anestezi bile uygulanmadan yapılır. En büyük avantajlarından biri dişleriniz içinde belli olmaz ve daha parlak görünür, ayrıca konuşmanıza bir etkisi, bulunmaz.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.