İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Yaşamımızı devam ettirtmek için bazı organlar hayati nitelik taşır; dişlerde bu hayati organlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Dişler ülkemiz de en çok problem yaşanan sindirim sitemi organlarındandır. Dişlerimizde bu kadar çok problem olmasında düzenli bakımlarının yapılmaması büyük bir neden olarak öne çıkıyor. Dişlerde bakımsızlığın sonucu başta sararma ve sonrasında çürüme olarak ortaya çıktıktan sonra devamında gelen süreç diş kaybı oluyor. Dişlerimizi kaybettikten sonra bizlere tekrar dönme ihtimalleri yoktur. Dişlerini kaybeden kişiler için en önemli tedavi yöntemi implant tedavi yöntemidir. İmplant tedavi modern dünyada diş tedavisinde kullanılan ve diş kayıplarında orijinale yakın bir diş yapılmasını sağlıyor.

İmplant Tedavisi Nedir? İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplan tedavisi dişlere verilen isim değil tedaviye verilen isimdir. Dişlerin kendi mekanizması incelenerek yapılan b tedavi de gerçek dişlerimiz gibi bir kök yapılır. Bu kökler dişlerimize uyum sağladıktan sonra üzerinde sizlerin isteğine göre diş konulur. Diş tedavi yönteminin miladı olarak bilinen implant diş tedavisi uygulaması da çok zor olmayan bir yöntem olarak bilinir. İnsanlarımız çok değil 30 yıl önce ağızlarında ki diş kayıplarını takma dişler ile tedavi etmeye çalışmışlardır. Takma dişler normal dişlerden farklı olarak ete batma, yemek yerken çıkma gibi eğilimlerde bulunurlar. Bu da normal giden bir hayatı zehir etmeye yeterli bir durumdur, bu yüzden implant tedavi daha çok tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur.

Bu tedavi yöntemi yapılış olarak zor bir işlem olmasa da genel olarak uzun bir tedavi süreci olarak biliniyor. Takma diş uygulamasında ağız ölçüsü alınıyor ve sonrasında takma dişler getirilip ağza takılırdı. Ortalama 1 ay gibi bir sürede bu da en geç olarak söylenen süredir

, dişler yerine takılırdı. İmplant tedavi ortalama 3-4 ay süre gibi uzun bir sürece yayılarak yapılır; dişlerin sağlam olması için önce vidalar çeneye yerleştirilir. Sonrasında çene ve vidanın uyumu beklenir. Bu uyum ne kadar kısa sürerse dişlerinde ağızlara takılma süresi bir o kadar kısa olur. Vida takılması da 30 dakika kadar sürebilir.

 

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.