Günlük Diş Bakımının Önemi Nedir?

Diş bakımı neden önemlidir? Diş bakımı nasıl yapılmalıdır? Bu iki konu insanlar için çok basit geliyor, herkesin yapabileceği işler olduğu düşünülüyor ama günümüzde diş doktorlarında yer yok. Diş bakımı bir insan için çok önemlidir, dişler ne kadar sağlam hatta kaya gibi görünseler de çürümeye fazlası ile meyillidir. Dişler çürümeye başladığı zaman önünü almak çok zor bir uygulama olacaktır. Bu yüzden yapmamız gereken dişlerde çürüme başlamadan önce tedbirleri alıp diş bakımını yapmamız gerekiyor. Dişlerde fırçalama yapmak yeterli olarak görülse d bazen dişlerimizi fırçalamak diş bakımı için yetmiyor. Diş bakımında birçok bakım hareketi uygulamayız ki dişler ancak o zaman kendine gelir.

Diş bakımı neden günlük olur?

Bazılarımız dişlerine güvenerek haftada bir gün ve ya birkaç gün içinde bir gün dişlerini fırçalar. Bunu gözler görüşür bir şekilde yeterli bulurlar, diş bakımında mikroplar gözlerimizle göremeyeceğimiz kadar küçüktürler. Bu yüzden haftada bir diş fırçalamak evet, etki gösterir ama kısa süreliğine. Dişlerin düşmemesi, çürümemesini istiyorsa o zaman diş bakımını düzenli bir şekilde yapmalıyız. Peki, dış fırçalamadan başka hangi yöntemler diş sağlığında kullanılabilir?

Diş bakımında yapılabilecek uygulamalar

Diş fırçalama

Diş fırçalama artık çocukların bile bildiği en etkili diş temizlik yöntemlerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Diş temizliğinde diş fırçalamak çok önemli olsa da dişleri doğru fırçalamak daha önemlidir. Bu konuya çok dikkat etmeniz gerekir.

Diş ipleri

Yine diş temizliğinde yani günlük bakımında kullanacağımız yöntemlerden biri olarak dikkat çeker

, diş ipleri düzenli kullanımda dişlerde büyük bir fark ortaya çıkaracaktır. Diş fırçalama ve diş ipi yöntemlerinin ikisini aynı anda kullanmak pek önerilmez.

Ağız suyu

Diş suyu ve ya ağız suyu, hangi isimle onu bilirseniz bilin diş sağlığında gerçek bir yöntemdir. Diş fırçalamak ve ya diş ipine göre daha kolay olan bu yöntemde ağız suyunu alıp gargara yaparak tükürmek yeterli olacaktır. Diş fırçalama yönteminin yanında haftanın birkaç günü kullanılması daha fazla etki edecektir. Bu yöntemler günlük bakımda kullanılabilecek yöntemlerdir.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.