Gömülü Dişler Çeneye Zarar Verir Mi?

Dişler insan hayatı için çok önemli organlardır, sağlımıza dikkat etsek bile dişlerde problemler görülmesi çok normaldir. Bu hastalıklar sadece genetik olarak görülen hastalıklar değildir, aileniz de herkesin dişleri çok sağlam olsa bile sizlerin dişlerinde sıkıntılar olabilir. Bu sıkıntıların bir kaç sebebi vardır, bu sebeplere dişlere düzenli bakım yapılmaması ve ilaçlar gibi etkenler eklenebilir. Dişlere ne kadar iyi baksanız bile dişlerde yapılsa olabilecek bazı sorunlarda olabilir. Bu sorunlardan bir tanesi de gömülü dişlerdir, genel de 20 yaşına ithafen söylenen 20lik dişlerde meydana gelse diğer dişlerde de görülmesi muhtemeldir. Bu hastalıkta dişler çene yapısından dışarı çıkmaz ve diş etleri içinde kaldır. Diş eti içinde gelişmeme ve ya başka yönlere gitme de gömülü dişlerin oluşmasına sebeptir.

Gömülü dişler çeneye zarar verir mi?

Diş yapısı bir duvar gibidir

Kup Flagyl bez recepty

, bu duvara dayalı dişler içinde biri bile düşse mutlak diğerleri de zarar görecektir. Diş eti içinde kalan gömülü dişler de özellikle yan gidiyorsa ağzımız içinde diğer dişlere zarar verir. Bu diğer dişlerin çürümesi ve ya çene yapısında bozukluk olarak görülebilir. Dişler birbirinden etkilenebilir, gömülü diş tedavisi ağrılı mıdır? Bu soruya da kısa bir cevap verelim. Ne olursa olsun çene yapısı içinde diş çıkacaktır, bunu bir diş çekme olarak düşünün ama cerrahi operasyon olarak bir diş çekme. Yapılan anesteziden dolayı belki diş çekme esnasında çok büyük ağrı hissetmezsiniz ama anestezi bittikten sonra ağrılar olacaktır.

Gömülü diş nasıl tedavi edilir?

Ağzımızda bulunan dişler içinde bir tanesi bile gömülü kalsa bu bizlere çoğu zaman sancı verir. Çok nadir de olsa belirti vermeden devam eden dişler olabilir ama genel olarak gömülü dişler insanlara sancılar verecektir. Gömülü dişlerin tedavisi kolay olan bir tedavi yöntemi değildir, bu dişler cerrahi operasyonla birlikte gömülü oldukları yerlerden çekilir. Gömülü kalan dişler için yapılacak en temiz müdahale bu olacaktır, dişler diş eti içinde kaldığı sürece sizlere çok büyük ağrılar da verebilir. Diş tedavisi olmak için gecikmek yapılacak en yanlış hareketlerden biri olur.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.