Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Gün içerisinde hepimiz güleriz ve seviniriz. Bu sevincimizi belirtmek için de gülümseriz. Gülümserken ilk dikkat çeken şey dişlerimizdir. Bu yüzden diş bakımına çok önem vermeliyiz. Ama diş beyazlatmak için gördüğümüz her şeyi kullanmamalıyız. Şimdi vereceğim yöntemler hem sağlıklı hem de doğal bir yöntem.

Günde En Az 2 Defa Dişlerimizi Fırçalamak

Diş fırçalamak bilinen yöntemlerden biridir. Bu yöntem hem basit hem doğaldır. Ama diş fırçalamanın faydasını görmemiz için düzenli olarak dişlerimizi fırçalamalıyız. Eğer düzenli fırçalamaz isek size hiçbir şekilde faydası olmayacaktır.

Elma Sirkesi Ve Karbonat Yöntemi

Evlerimizde de kullandığımız elma sirkesi dişimizde bulunan bakterileri yok edici özelliğine sahiptir. Ama eğer karbonat ve elma sirkesinin birleştirirsek doğal bir beyazlatıcı olur.

Elma Sirkesi Ve Karbonat Yöntemi İçin Gerekli Malzemeler

*1 adet çay kaşığı karbonat

*1 ya da 2 damla elma sirkesi

Yapılışı

1 adet çay kaşığı karbonat ve 2 damla elma sirkesini diş macunu kıvamına gelene kadar karıştırınız. Daha sonra bu uyguladığımız tarifi diş macunu niyetine dişlerimize sürerek fırçalayınız.

Karbonat Ve Limon Yöntemi

Karbonatta diş beyazlatmaya yarayan mineraller vardır. Bu yöntem için 1çay kaşığı karbonatın içine 1 yada 2 damla limon suyu damlatın. Daha sonra karbonat köpürene kadar karıştırın. Bu karışımı diş macunu niyetine dişlerinize sürüp fırçalayın.

Diş Beyazlatmak İçin Karbonat Yöntemi

Hafta 3 ya da 4 defa diş fırçanızı ıslattıktan sonra karbonata batırıp hassas bir biçimde fırçalayınız. Karbonat içine sert maddeler olduğu için eğer sert bastırırsanız dişlerinize zarar verecektir.

Çilek Yöntemi

Çileğin yapısında bulunan malik asit dişlerinizde ki bakterileri öldürür. Ayrıca dişinizi üzerine koruyucu bir plak oluşturur. Bununla birlikte lif bakımından zengin olan çilek ağız kokusunu giderir

2pharmaceuticals.com

, ağızın içini temizler. Ağızın içindeki zararlı mikroorganizmaları öldürür.

Diş Beyazlatmak İçin Muz Kabuğu Yöntemi

Muz kabuğunun içinde bol miktarda magnezyum potasyum ve manganez bulunur. Magnezyum, potasyum ve manganez minerallerinin içinde dişleri koruma, beyazlatma gibi özellikler bulunur. Dişleriniz temizken eğer muz kabuğunu 2 dakika boyunca dişlerinize sürerseniz dişinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.