Diş Telleri Ne Kadar Sürede Fayda Sağlar?

Ağız bölgesi biz insanlar için en önemli bölgelerden biridir, insan vücudu için bir önem sıralaması yapmak tabi ki de doğru olmaz ama bazı noktalar güncel yaşamımızda daha öne çıkar, bu da gerçek olan bir durumdur. Dişlerimiz hem güzel bir gülüş için hem beslenmek hem de konuşmak için bizlere lazımdır. Ne yazık ki dişler konusunda birçok sıkıntı ortaya çıkabiliyor, bu sıkıntılardan bir tanesi de dişlerin düzensiz bir şekilde çıkması. Ağız yapıları kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor, bu farklılığın başında ağız büyüklüğü geliyor. Çene yapısı küçük olan kişilerden dişler çıkarken tam anlamıyla sığamadığı için farklı bölgelere yöneliyor. Bu olaylar sonucunda diş görüntüsü eğri oluyor, çözüm ise dişlere takılan teller.

Diş Telleri Ne Kadar Sürede Fayda Sağlar?

Diş telleri uzun sürede etki gösteren tedavi süreçlerinden bir tanesidir, sizlere şöyle söyleyelim dişin yapısı ve hastanın yaşı durumlarda farklılık gösterecek olsa da 8 ay ve 30 ay arasında değişen bir tedavi sürecine hazırlıklı olmak zorundasınız.

Diş Teli Konuşma Bozukluğu Yapar Mı?

Diş telleri konusunda özellikle ailelerin çocukları için merak ettiği konulardan bir tanesine değinelim. Dişlere takılan teller ağız bölgesinde düzeltme yapar, bu tellerin konuşma konusunda kişilere herhangi bir engeli olmayacaktır. Tel taktırma konusunda bu ayrıntıya takılıyorsanız rahat bir şekilde uygulamayı yapabilirsiniz.

Diş Teli Ağrı Yapar Mı?

İnsan canı ağrıya duyarlıdır

, bu yüzden yapılacak işlemler sırasında ağrı olup olmayacağı merak konusu olur. Diş teli takılırken ağrı olma gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Günümüzde teknoloji çok ilerledi ki işlemlerde değişti.

Diş Teli Takılmanın Yaşı Var Mı?

Diş telleri konusunda yaş kriteri gibi bir durum asla söz konusu değildir. Dişlerinin görünümünden rahatsız olan kişiler bu uygulamayı gönül rahatlığı ile yaptırabilirler. Sadece dikkat edilecek konu çocuk yaşta taktırılırsa diş telinin daha kolay fayda sağlayacağı gerçeğidir. Ağız yapısı çocuklarda yeni geliştiği için düzelme işlemi daha hızlı olur. 30 yaşında bir kişi de dişlerine tel taktırabilir bu konuda rahat olun. En uygun yaş kaç diye sorarsanız doktorlar 9-14 yaş arasını işaret ediyor.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.