Dış Macunu Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş bakımı hepimiz için fazlasıyla önemli bir konu. Düzenli olarak ağız ve diş bakımına özen göstermek diş kaybı, çürük, diş eti rahatsızlıkları, ağız yaraları ve daha birçok şeye karşı alınabilecek en sağlam önlemdir. Ağız ve diş bakımı içinse gereken en temel şeyler diş fırçası ve diş macunudur.

Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Piyasadaki birçok diş macununun içerisinde fazlasıyla ağır kimyasallar ve zararlı maddeler bulunuyor. Doğal diş macunu bulmak içinse çok zor. Bu yazımızda ise kolayca temin edebileceğiniz maddelerle %100 doğal, sağlıklı, kimyasal madde barındırmayan ve etkisi gözle görünür derecede yüksek olan ev yapımı diş macunu tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

(4 kişilik bir aile için 10-14 gün yeterli ölçü)

Malzemeler:

  • 8 çorba kaşığı soğuk pres doğal Hindistan cevizi yağı
  • 8 yemek kaşığı bentonit kili
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı toz kakao
  • 1 çay kaşığı toz zencefil
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 tatlı kaşığı E vitamini (yağ)
  • 4 çorba kaşığı filtrelenmiş su

Yapılışı:

Bir tencereye Hindistan cevizi yağını koyup eritiyoruz. Toz ürünleri bir blender veya robot aracılığıyla homojen bir karışım haline gelene kadar karıştırıyoruz. Üzerine bir çorba kaşığı yardımıyla azar azar erimiş Hindistan cevizi yağını ekleyip iyice karıştırın. Yağın karışımın her yerine yayıldığından emin olmaya özen gösterin.

E vitaminini de ekleyip karıştırmaya devam edin. Robotu tekrar açın ve yavaş yavaş suyu ekleyin. En az 1 dakika boyunca iyice karışmasını sağlayın. Temiz ve boş bir tüpe

kupbezrecepty.com

, kapatılabilir bir kaba veya iyice temizlenmiş bir krem kutusuna koyup muhafaza edebilirsiniz.

Kullanırken ve Saklarken:

Kullanımda en uygun ölçü günde en az 2 kez bir çay kaşığı kadar fırçaya sıkmaktır. Oda sıcaklığında veya buzdolabında saklamak sağlıklıdır ancak buzdolabında tutmak kesinlikle daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır. En iyi sonucu almak için sertliği size uygun olan bir diş fırçası, diş ipi ve ağız bakım suyuyla düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Düzenli diş kontrollerinizi yaptırmanız da oldukça önemlidir. Sağlıklı günler dileriz.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.