Diş Kaplama Yöntemleri Nelerdir?

Dişler insanlar için yaşamın var olmasında çok önemli rol oynarlar. Bu yüzden dişlere bakma aşamasına çok dikkat etmek gerekiyor. Bizler gereken özeni gösteriyor muyuz? Sorumuzun cevabını en az bizim kadar herkes biliyor evet, herkes demiyoruz ama genel olarak dişlerimizin kıymetini bilmiyoruz. Dişlerimize düzenli bir şekilde bakmadığımız zaman oluşabilecek bazı durumlardan bahsedelim, öncelikle dişlerde sararma gerçekleşir ve bu sararma sonrası dişlerde çürüme olur. Dişlerde ki çürüme belirli bir zaman sonra diş kaybına dönüşecektir. Dişlerde sararma ve ya dişlerde kırılma önlenemediği zaman yapılacak en kolay çözüm yolu kaplama yaptırmaktır. Kaplama teknikleri birbirinden ayrılabilir, peki, hangi kapma yöntemleri bulunur?

Porselen kaplama

En çok bilinen kaplama yöntemlerinden biri hatta en çok bilineni porselen diş kaplama yöntemidir. Porselenden yapılan dişlerin belirli aşamalardan geçtikten sonra diş üzerine kaplama yapılması işlemine verilen isimdir. Porselen diş kaplama sağlıklı bir kaplama yöntemidir. Ülkemiz de her diş hekimi tarafından yapılabilecek

Tam seramik diş kaplama

Diş kaplama yöntemleri içinde bir başka ünlüden bahsetmek istiyoruz. Yine çok bilinen yöntemlerden biri olan tam seramik diş kaplama yöntemi daha basit bir uygulama olmakla birlikte tek diş tedavi yöntemlerin de kullanılır. Porselen kaplama aynı anda birçok dişe uygulanırken tam seramik bir dişe uygulanır bu aralarındaki çok az olan farklardan biridir.

Zirkonyum porselen diş kaplama

Halk arasında genel ad olarak diş kaplam denilip geçiliyor

koupit-pilulky.com

, çeşitler pekte bilinmiyor ama porselen diş kaplama bile kendi içinde çeşitlere ayrılıyor. Zirkonyum diş kaplama, doktorlar tarafından en çok önerilen kaplama yöntemidir, bu kadar çok tercih edilmesinde ki en büyük neden gerçek dişlere çok yakın olmasından kaynaklıdır.

Porselen laminate diş kaplama

Bilinen ismi ile laminat diş kaplama, bu kaplama yöntemi de son dönemlerde öne çıkan yöntemlerden biridir. Yöntemin diğerlerinden bilinen farkı ön dişlere uygulanmasıdır. Ön dişlerde yapılan kaplamalar arasında en çok tercih edilen kaplama çeşidi olan laminate kaplama hem sağlam hem de çok kullanışlıdır. Dişlerde karşımıza çıkardığı beyazlıkta tam anlamı ile istenen beyazlıktır. Birçok ünlü bu metottan faydalanıyor.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.