Diş İmplantı Tek Dişe Mi Uygulanır?

Dişler ağız sağlımızın çok özel koruyucularıdır, ülkemiz de dişlere verilen önem de çok fazladır. Çocuklar diş çıkarmaya başladığında özel gelenekler vardır, ilk dişleri düştüğünde bir o kadar özel gelenekler vardır. Dişin insan sağlığı için olmazsa olmaz olduğunu hepimiz biliyoruz. Bildiğimiz bilgileri uygulamamak konusunda ülkemiz de daha iyi çok ülke yoktur. Dişlere iyi bakmadığımız zaman birçok problemle karşı karşıya kalabiliriz. Bu problemlerden bir tanesi de dişleri kaybetmek yani dişin düşme olayıdır. Dişlerimiz düştüğü zaman birkaç diş tedavisi uygulanır bunlardan bir tanesi de implant yöntemidir. Yeni teknoloji ile orijinal dişlere en çok yaklaşılan takma diş uygulaması implant olarak öne çıkıyor.

Diş İmplantı Tek Dişe Mi Uygulanır?

İmplant tedavide öyle sınır yoktur

, sizlerin ağzında birden fazla çürük varsa ve sizler bunları implant tedavi ile yaptırmak istiyorsanız doktorlar yapar. Sadece implantta bazı küçük şartlar olması gerekir, bu şartlar da sizlerin sağlık sorunları noktasında ki şartlardır. Örneğin diyabet ve benzeri hastalıklar varsa bu konuda ölçümler yapımdan uygulama yapılmayacaktır. Bunun dışında sağlıklı bir kişiye birden fazla implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisinden bahsederek yazımızı daha aydınlık hale getirelim, yaşı büyük olanlar eski tarz takma dişleri kullanmış olabilirler, daha küçük olanlar ise büyüklerinin ağzında bu uygulamayı görmüş olabilirler. Eskiden düşen dişlerin yerine çıkıp tekrar takılan takma dişler yapılırdı ve hala bu uygulama devam ediyor. Eskisi kadar rağbet görmeyen uygulamalar haline gelmesinde en büyük pay, implant diş tedavisine aittir. İmplant aslında dişe verilen ad değil. Diş etine yerleştirilen vidalama yöntemidir. Diş etlerine düşen diş yerine vidalar yerleştirilir ve bu vidalar 3 ay gibi bir süreçte diş eti ile uyum sağlar. Sonrasında dişler vidalara yerleştirilir ve kalıcı dişler ortaya çıkar. Bu durum da sürekli çıkarıp takmak zorunda olacağınız dişler yerine kalıcı dişlere sahip olmuş olursunuz. İmplant tedavi sadece sürekli yerinde durması ve çıkarıp takma ile ilgili avantaj sağlamaz aynı zamanda sağlam ve bakımı kolaydır, bu dişlerin ete batmaması da takma dişlere göre büyük avantajdır.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.