Diş Hekimi Fobisi Nasıl Yenilir?

Hayatın devam etmesi için genel bir yaşam çarkı vardır; bu çarkın yanında ikinci bir çarkta kendi içimizde yani vücudumuzda yer alır. Vücudumu yaşamı devam ettirmek için birbirine bağlı çalışır. Dişlerde besin zincirinde yer alan dişlilerden bir tanesidir. Diler vücutta yemek kadar konuşma ihtiyacını da görür. Ne kadar bizlere lazım olsa da ilaçlar, düzensiz bakım gibi sebeplerden sonra dişler çürümeye, iltihaplanma gibi sorunlara başlar. Bu durumda yapmamız gereken durum sağlık kontrolü altında tedavi olmak kısacası diş hekimine gitmektir. Diş hekimleri, halk arasında korkulan bir öğe olmuşlardır, bu geçmişten gelen ağrılı diş çekme yöntemlerine bağlı gelişmiş olabilir. Peki, bu korkuyu nasıl yenebilirim?

Diş Hekimi Korkusu Nasıl Yenilir?

Diş hekiminden korkmamak için birkaç yöntem deneme ile başlayabiliriz, hiç diş hekimine gitmemiş olan kişiler genel olarak bir korku yaşar bu korkuları yenmek için şu yöntemleri deneyebiliriz.

Kulaktan dolma bilgileri bırakın

Diş hekimine gitmeden önce daha önce diş tedavisi görmüş kişiler bizler istemesek de bizlerle bazı hatıralarını paylaşırlar. Bu da bizlerde ki korkuyu iki katına çıkarır

, diş hekimi olmayan kişilerin diş hekimi gibi konuşmasına kulak asmayın sizler bir uzmana kendinizi emanet edeceksiniz.

Video izlemeyin

Dişinizde ne olduğunu sizler bilme şansına sahip değilsiniz, bunu sizlere doktor söyleyecektir. Kendi kendinize doktor olup da karar verme eğiliminde bulunmak korkuyu arttırır. Bir de diş çekme videolarına bakıp kendinizi korkutma işleminde bulunuyorsanız bu daha da korkutucu bir hale gelebilir.

Çektiğiniz acıları düşünün

Diş çektirmek artık eskisi gibi büyük acılar vermese de kısa süreli bir acı verecektir, bu şekilde düşünerek kendinizi korkutmaya başlıyorsunuz ama şu anda çektiğiniz acılar. Diş hekimine gidip acı çekmekten korkuyorsunuz ama şu anda çektiğiniz tarifi olmayana acıya ne kadar daha dayanabilirsiniz bunu düşünün. Daha hızlı bir şekilde rahatlayacaksınız ve doktora gideceksiniz.

Sevdiğiniz birini yanınızda götürün

Evliyseniz eşiniz veya sevdiğiniz birini yanınızda götürün sevgi her zaman acı eşiğini düşürür, dişiniz çekilirken, tedavi olurken sevdiğinizin elinizi tutması daha az acı çekmenize büyük yardım saplar. Bu yöntemleri deneyin, daha rahat bir şekilde doktora gittiğinizi göreceksiniz.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.