Çocuklar Diş Fırçalamaya Nasıl Teşvik Edilir?

Çocuklar kendileri bir bireydir ama yaşları ve becerileri doğrultusunda büyüklere ihtiyaç duyan bireylerdir. Çocukların birey olduğundan bahsederek başlamak istedik, konuyu buradan açmak istememizde ki neden onlara ihtiyaçları olduğunu, yapmaları gereken bazı sorumlulukları olduğunu öğretmek gerekiyor. Bu saydığımız vasıflar ancak bir birey de bulunan vasıflardır. Çocuklarda ağız sağlığı konusunda onlara yardımcı olmadan önce yapacağınız ilk işlem diş sağlığı hakkında onları bilgilendirmek olacaktır. Bilinçli bireye alışkanlıklarını sorumluluğa çevirebilir. Çocuklarınızın gerekli eğitimi aldıklarına inanıyorsanız onları diş fırçalama konusunda eğitmeye başlayabilirsiniz. Çocuklar sorumluluk duygusunu çok hızlı bir şekilde kazanacağı için sizlerin bir iki kere örnek olmanız onlar için yeterlidir.

Çocuklar Diş Fırçalamaya Nasıl Teşvik Edilir?

Çocukların diş fırçalama ve ya başka konularda bir işi öğrenmek istememesi ve sürekli yaramazlık peşinde koşması normaldir

, onlar çocuk. Çocukları teşvik etmek için kullanılacak en iyi yöntem ceza yöntemidir. Ceza deyince aklınıza çocuklara ceza verin gelmesin. Çocuğunuz dişlerini fırçaladığı için ona bir ödül verin, bu ödülü ona haftalık olarak bir ay boyunca verdikten sonra ayda bir verin ve bu şekilde onlara alışkanlık kazandırmış olacaksınız. Çocuklar istediğinizi yapmıyorsa onların çok sevdiği şetleri alın ve ya onlarla geçirecekleri sürelere sınır getirin bu da ceza siteminin bir başka yönüdür. İki şekilde de sizler istediğiniz hedeflere ulaşmış olacaksınız.

Çocuklarda diş fırçalama kaç yaşında başlar?

Çocuklar dünyaya geldiklerinde ağızlarında herhangi bir diş yoktur, bu dişler çıkmaya başladıktan sonra temizliğine başlamak gerekir. Diş temizliği diş fırçalamaktan daha önce başlaması gereken bir işlemdir. Bebeğiniz ilk dişlerini çıkarmaya başladıklarında pürüzsüz bezlerle yavaş bir şekilde diş temizliklerini yapmak zorundasınız. Bu süreçten sonra 3 yaşına gelmiş bir çocuğa yavaş yavaş eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Diş fırçalama eğitimi de 3 yaşında başlayabilecek eğitimlerden bir tanesidir. Diş fırçalamaya alışması gereken çocuğa bunu böyle yap demenin herhangi bir faydası yoktur, bunun için onları teşvik ederek işe başlamalısınız. Sizler ne yaparsanız çocuklarda sizleri örnek alacak ve sizleri bir idol olarak göreceklerdir.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.