Ayrık Dişler Neden Olur?

Dişler, en güzel gülüşlerin birinci elemanıdır, insanlar güzel yaratılmış varlıklardır, dişlerimiz bizi güzel yapan durumlardandır. Ne kadar sağlam yapıya sahip olursa olsunlar dişlerde birçok problemle karşılaşabiliyoruz. Bu problemler içinde düşen dişler, çürüyen dişler ve sararan dişleri sayabiliriz. Ayrık dişlerde problemli olan dişlerdendir, ayrık diş isminden de anlaşılacağı gibi dişlerin duvar şeklinde birbirine yapışık olmamasıdır. Bu görsel olarak kötü bir görüntü ortaya çıkarır. İnsanlar bu durumdan kurtulmak için yöntemler aramaya başlarlar

, bu yöntemler içinde birkaç uygulama sayabiliriz. Sizler doktora gittiğiniz de doktorunuzda sizlere bu seçenekleri sayacaktır, kararı sizlere bırakacaktır. Sizler en hangi uygulamayı isterseniz dişleriniz de o tedavi yöntemi kullanılacaktır.

Ayrık dişler neden olur?

Dişlerin ayrılması doğuştan gelen bir problem olabilir, bununla birlikte sonradan da dişler ayrık bir şekle gelebilir. Bunun olmasında ki en büyük neden dişlerin küçük ağız yapınızın büyük olması. Çene yapısı büyük olan kişilerde dişler küçük olunca aralarında mesafe oluşmaya başlıyor. Buna da ayrık dişler diyoruz ve tedavisini arıyoruz.

Çocuk yaşta anne sütünden uzak kalan çocuklar da parmak emme alışkanlığı ile karşılaşmış olabiliriz. Bu durum da dişlerin ayrık bir hale gelmesine neden olabiliyor. Bu yüzden çocuklarımızı emzirme konusunda tatmin edici olmalıyız ileriki zamanda dişlerde büyük problemlere yol açabiliyor.

Ayrık diş teli tedavisi

Ayrık dişler için en bilinen ve sağlam olan tedavi yöntemi diş telleridir. Diş tellerini birçok ağızda gördüğünüze eminim. Dişlere takılan teller, çene yağısında sertleşme yapar ve dişler yavaş yavaş kapanır. Aralarında ki mesafe zamanla kaybolur. Diş teli uzun bir tedavi süreci olmakla birlikte aynı zamanda biraz ağrılı da bir süreçtir.

Damaklık

Damaklık da diş tedavisinde çok bilinen yöntemlerden biridir. Damaklık yine ayrık diş tedavisinde kullanılabilecek yöntemlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Hem daha hızlı diş sağlığınıza kavuşuruz hem de ağrısız bir şekilde diş sağlığınız yerine gelir. Diş tedavi edilmekte geciktirilmeyecek bir organdır, ne kadar tedavi gecikirse o kadar büyük sıkıntılar yaşamanıza yol açacaktır. Dişler bizler için çiğneme organından fazlasıdır.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.