Ağız Kanseri Nedir?

Yeni dönemde ortaya çıkan birçok hastalıktan bahsediyoruz, kanser de bilinen en tehlikeli hastalıklardan bir tanesi olarak ortaya çıktı. Birden fazla çeşidi olan kanser hastalığı, tedavide gecikildiği zaman ölümle sonuçlanabilen tehlikeli ve sinsi bir hastalıktır. Ağız kanseri de kanser çeşitlerinden bir tanesi olarak ortaya çıkıyor, diğer kanser türlerine göre daha az bilinse de ağız kanseri de büyük ve tehlikeli hastalıktır. Ağız içinde oluşan birçok nedene bağlı gelişir ve insanlar için risk oluşturur, ağız kanseri tedavi yöntemi olsa da yine erken teşhis olmazsa tedavi yöntemi zor olur. Doğal yöntemlerle tedavisi çok zor olduğu için doktor kontrolünde bir tedavi gerektirir.

Ağız kanseri neden olur?

Ağız kanserinin ortaya çıkmasında birçok neden vardır, bu nedenler içinde sigara en büyük düşman olarak bilinir. Birçok kanser çeşidine gebe olan sigaranın daha doğrusu tütün ürünlerinin kanserde etkisinin büyük olduğu bilinir. Ağızda özellikle alt dudaklarda ve çenede gelişen kanser hastalığı erkelerde kadınlara göre 2 kat fazla görülür. Bu erkelerin 2 kat daha fazla risk altında olduğunun göstergesidir, erkelerin olduğu kadar kadınlarında başında olan hastalığın en büyük nedenlerinden biri de genetiktir.

Genlerde kanser riski fazlaca oluyor, ailenizde başka bir kanser geçiren kimse varsa sizlerde risk altındasınız demektir. Hastalıklar genler boyu devam eder, bunu saç rengi göz rengi gibi düşünebilirsiniz. Genlerde kanser yaşanmışsa aynı genden gelen başka birinde kanser oluşabilir.

Ağız kanseri belirtileri nelerdir?

Ağız kanserinin birçok belirtisi vardır; bu belirtilerden biri bile sizlerde oluşmaya başladıysa o zaman yapmanız gereken daha dikkatli olmaktır. Ağız kanserinde ilk belirti ağız içinde geçmeyen yaralardır, kanser ağız içinde yara olarak başlayabilir. Böyle geçmeyen yaralarınız varsa o zaman hemen doktora gitmelisiniz.

Diş kayıpları

Compra Zitromax Online

, ağız kanserinde öne çıkan belirtilerden biridir, ağız kanserinde diş kayıpları bir belirti olabilir ama bu herhangi bir diş kaybı değil nedensiz şekilde gerçekleşen diş kayıpları olacaktır. Bu diş kayıpları yaşanıyorsa hemen doktora gidin bu iki belirti en büyük nedenler arasında olacaktır.

Add Your Comment

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2022. All rights reserved.