Şeker Mah. 1419. Cad. No: 7-BRainbow Residence Eryaman / ANKARA

Yapısında metal bulundurmayan malzemelerle uygulanan Zirkonyum kaplama işlemlerinin detaylarını merak ediyor olabilirsiniz. Kaplama işlemlerinde kullanılan klasik porselen köprü ve gri metal malzemelerin yerini almayı başaran beyaz renkteki alaşımlar zirkonyum kaplamaları ile uygulanmaktadır. Böylece daha estetik bir görünümün elde edilmesine olanak verilmektedir. Diş beyazlatma işlemlerinden sonuç alamadığınızda Zirkonyum kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Kliniğimizle yapacağınız görüşmeler neticesinde zirkonyumun hangi avantajları sağlayacağını, ne kadar sürede kullanabileceğinizi ve işlemin ne kadar süreceğini öğrenebilirsiniz.

 

Dolgularınızın yapısının ve renginin bozulması halinde, arka kısımda bulunan dişlerde kaplama ya da köprü şeklinde, öndeki dişlerde ise implantın üst kısımlarında yer alan protezlerde zirkonyum kullanılması mümkündür. Gülüş estetiği konusunda yaşadığınız kaygıların bu sayede sona ermesi sağlanmaktadır. En önemli özelliği ise doğal bir görünümü elde edecek olmanızdır. Işık geçirme özelliği sayesinde diğer kaplama ürünlerinde meydana gelen opak görüntünün yok edilmesi sağlanmaktadır.

 

Zirkonyum Tat Değişikliği veya Koku Yapar Mı?

Metal içermemesi sayesinde bu tür şikayetleri yaşamanız söz konusu olmayacaktır. Ayrıca metale karşı alerjisi olan kişilerin rahatlıkla kullanması mümkün olacaktır.

 

Zirkonyum Kaplamada Renk Değişimi Görülür Mü?

Bu işlemin ardından dişlerinizin normal bakımını yapmanız ve fırçalamayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Doktorunuzdan 6 aylık sürelerde randevu almanız, olası problemlerin önüne geçilmesi açısından önemlidir. Uygulamanın ardından renk değişimi söz konusu olmayacaktır. Yeme-içme gibi alışkanlıklarınız zirkonyum rengini etkilememektedir.

 

Zirkonyum Kaplamalar Ne Kadar Süre Kullanılır?

Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu sürenin kesin olarak belirtilmesi mümkün değildir. Ancak düzenli tedaviler neticesinde uzun ömürlü uygulamalardır.

 

Zirkonyum Değiştirilmesi Esnasında Doku Kaybı Yaşanır Mı?

Kaplamaların değiştirilmesini talep etmeniz halinde kesilerek çıkarılacaktır. Bu nedenle herhangi bir ağrı veya doku kaybı riski söz konusu olmayacaktır.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Eryamandis.net © 2023. All rights reserved.